چهار راه عملی برای افزایش درآمد

چهار راه عملی برای افزایش درآمد

چه بخواهید و چه نخواهید، پول یکی از واقعیت‌های زندگی است که همگی باید با آن روبرو شویم. شاید پول‌دار شدن هدف شما نباشد و مفاهیم عمیق‌تری مثل خانواده و سلامتی بیش‌تر برایتان مهم باشد، اما این موضوع قابل انکار نیست که افزایش درآمد مزایای زیادی برای شما به همراه دارد و به بهبود کیفیت زندگی خود و خانواده‌ی شما کمک خواهد کرد. علاوه بر آن در صورتی که مشکلات مالی غیر منتظرانه‌ای برایتان پیش بیاید، شما به راحتی قادر خواهید بود آن را مدیریت کنید و به کمک دیگران نیاز پیدا نکنید. اگر هم فکر می‌کنید به پول اضافه‌ای نیاز ندارید، شاید با قدری درآمد بیش‌تر بتوانید به سازمان‌های خیریه کمک کنید و یا فرشته‌ی نجات فرد نیازمندی شوید.

 

۴ راه عملی و آسان برای افزایش درآمد را در ادامه بخوانید:

 

  1. بیش‌تر کار کنید: ممکن است این راه حل بدیهی به نظر بیاید، آما ساده‌ترین راه برای افزایش درآمدتان بیش‌تر کار کردن است. در محیط کار به دنبال فرصت‌هایی برای جذب کار بیش‌تر باشید و ساعت‌های بیش‌تری را در هفته به اضافه‌کار اختصاص دهید. اگر در چند روز اول بهبودی در کارتان حاصل نشد ناامید نشوید. سعی کنید با کارفرمای خود نیز در مورد اضافه حقوق و هدفتان از اضافه کار صحبت کنید تا شاید نتیجه‌ی زحمات خود را در قالب یک ارتقای شغلی دریافت کنید. به یاد داشته باشید که به این روش به عنوان یک روش کوتاه مدت نگاه کنید و اگر در عرض چند ماه به نتیجه‌ی دلخواهتان نرسیدید شاید بهتر باشد روش‌های بعدی را امتحان کنید.

 

  1. دنبال شغل دوم بگردید: معمولاً وقتی در شغل اول شما جایی برای اضافه‌کاری نباشد و یا درآمد حاصل از اضافه کار آن‌چنان دردی از شما دوا نکند، بهتر است دنبال شغل دوم بگردید. به یاد داشته باشید که این روش نیز مانند روش قبل راه حلی کوتاه مدت است و در دراز مدت ممکن است به زندگی و سلامت شما لطمه وارد کند. به دنبال شغل‌هایی باشید که در زمان کوتاهی که در آن مشغول به کار می‌شوید درآمد مناسبی دریافت کنید. با کارفرمای خود در مورد لزوم حفظ شغل اولتان صحبت کنید. در زمانی که روی دو شغل کار می‌کنید، به دنبال شغل مناسب‌تری باشید که درآمد آن جواب‌گوی مخارج و سبک زندگی شما باشد.

 

  1. سرمایه گذاری کنید: در صورتی که به دنبال روش‌های بلند مدت برای افزایش درآمدتان هستید، به فکر راه‌هایی برای افزایش سرمایه‌تان باشید. سرمایه گذاری در بورس و خرید اوراق سهام گزینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری هستند. در صورتی که به دنبال سود بیش‌تری هستید باید سرمایه‌گذاری‌هایی با ریسک بالاتر انجام دهید.

 

  1. کسب و کار خود را راه بیاندازید: شاید بهترین کار برای افزایش درآمد راه‌اندازی کسب و کار خودتان باشد. البته این کار معایب خود را هم دارد و به احتمال زیاد در چند تجربه‌ی اولتان با شکست روبرو خواهید شد. بهتر است قبل از شروع کسب و کارتان برای مدت کمی دنبال شغل ثابتی باشید تا منبع مناسبی برای تامین مخارج چند ماه اولتان پیدا کنید. با این کار در صورت مواجهه با شکست زندگیتان دچار مشکل نخواهد شد. سعی کنید برای ایجاد کسب و کارتان دنبال کارهایی بروید که از انجام آن‌ها لذت می‌برید. در چند ماه اول امیدتان را از دست ندهید و در صورتی که نیاز بود به کار در شغل ثابتتان ادامه دهید. با گام برداشتن در مسیر هدفتان، دیر یا زود نتیجه‌ی تلاش‌های خود را می‌بینید و دیگر نیازی نیست نگران هزینه‌های زندگی‌تان باشید!

 

(منبع تصویر: Flickr)

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.