ازدواج و اقتصاد ؛ ۵ توصیه اقتصادی به زوج های جوان

ازدواج و اقتصاد ؛ ۵ توصیه اقتصادی به زوج های جوان

در رابطه‌ها پول، نقش موثری ایفا می‌کند. پول خلق‌و‌خوی افراد را خوب یا بد می‌کند و موقعیت‌ها را تغییر می‌دهد. به همین دلیل است که با بروز مشکلات مالی و بی پولی، احساسات افراد نیز به شدت کمرنگ می‌شود.

بحث بر سر پول، شاید در ابتدای ازدواج خیلی پر‌رنگ نباشد؛ اما در درازمدت می‌تواند باعث اختلاف و دلسردی زن و شوهرها شود.

البته زوج‌های جوان نباید نگران شوند و آینده زندگی عاشقانه خود را تیره‌و‌تار ببینند. با یک برنامه‌ریزی هوشمندانه می‌توان پول و هزینه را مدیریت کرد و مانع از بروز اختلافات شد.

 

اگر بتازگی ازدواج کرده اید حتما این مطلب رو بخونید و برای همسرتون هم ارسال کنید.

 

۱- صادقانه عادت‌های خرج کردن خود را بگویید

قبل از اینکه برای آینده خود برنامه ریزی کنید، باید از عادت‌های خرج کردن یکدیگر آگاه باشید؛ پس صادقانه با همسرتان درباره عادت‌های خرج کردن خود صحبت کنید. با این روش در آینده می‌توانید بهتر از عهده توقعات یکدیگر برآیید.

 

۲- اهداف مالی خود را تعیین کنید

هدفتان از پول درآوردن و پس‌انداز آن چیست؟ می خواهید در یک سرمایه‌گذاری بزرگ شرکت کنید؟ دوست دارید به استقلال و ثبات مالی برسید؟ اگر دوست دارید به جایگاه دلخواهتان در آینده برسید، همین امروز فکر کنید و اهدافتان را مشخص کنید. اهداف مالی شما و همسرتان باید با یکدیگر همسو باشد تا هر دو بتوانید به سمت آن گام بردارید.

 

۳- برای بودجه مالی‌تان، هر دو با هم تصمیم بگیرید

در زندگی مشترکتان، واجب است زمانی را به برنامه‌ریزی پولتان اختصاص دهید.برای هر یک از هزینه های اصلی زندگی خود بودجه در نظر بگیرید و حتما اینکار رو با مشورت همسرتون انجام دهید.

توسط امکان “بودجه بندی” در نرم افزار کیف پول محک براحتی اینکار  را انجام دهید. (برای دریافت نسخه ی رایگان کیف پول کلیک کنید )

 

۴- پولی که قرض گرفته‌اید را پس بدهید

در ابتدا  بدهی های خود به سایر افراد را پس دهید و پس از آن همسرتان .اگر از همسرتان پولی قرض می‌گیرید، در اولین فرصت قرضتان را ادا کنید. درست است که شما یک زوج هستید؛ اما این دلیل نمی‌شود که پول همسرتان را به او برنگردانید! پس دادن قرض، نشانه‌ احترام شما به همسرتان است . سپس

برای ثبت بدهی ها یا بستانکای های  خودتون از کیف پول محک استفاده کنید تا هیچ وقت یادتون نره .(برای دریافت نسخه ی رایگان کیف پول کلیک کنید )

 

۵- در حد توانتان زندگی کنید

برای شرایط مالی خود حد‌و‌مرز تعیین کنید. لازم نیست حتما مانند فلان خانواده پول خرج کنید. در حد توان مالی خود زندگی کنید. وقتی متناسب با شرایطتان زندگی می‌کنید، احساس شادی بیشتری می‌کنید و آزادی‌هایتان نیز بیشتر می‌شود.

راستی امشب ولنتیان ه …

کادو واسه همسرتون فراموش نشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *