۱۰ نکته ی کم هزینه برای صرفه جویی در مصرف گاز

۱۰ نکته ی کم هزینه برای صرفه جویی در مصرف گاز

هزینه های مرتبط با انرژی در اقتصاد خانواده سهم قابل توجهی است . به خصوص در فصل زمستان و با سرد شدن هوا و به تبع آن، بالا رفتن مصرف گاز در منزل ، هزینه های مصرف گاز می تواند به یک موضوع هزینه ای مهم در خانواده تبدیل شود.

اگر هم اکنون از نرم افزار حسابداری شخصی کیف پول محک استفاده می کنید به راحتی می توانید سهم  موضوع هزینه ای قبض گاز خود را به نسبت کل هزینه های خود مشاهده نمایید

حسابداری شخصی

در مورد اپلیکیشن حسابداری شخصی کیف پول بیشتر بدانید و رایگان دانلود کنید.

 

 

حتما تاکنون راهکارهای زیادی برای صرفه جویی در مصرف گاز شنیده اید .اما برخی از آنها مستلزم صرف هزینه و زمان زیادی است . مانند دو جداره و عایق کردن در و پنجره ها که نیازمند تغییرات ساختاری و اساسی در ساختمان است و برای موستاجرین می باید حتما با مشارکت و جلب رضایت صاحبخانه انجام شود. یا مورد نصب پرده های ضخیم که مستلزم صرف هزینه های بالایی است

بنابراین بهتر است صرفه جویی را از ساده ترین راه ها شروع کنید. از تغییرات کوچکی که تاثیرات قابل توجهی دارند

۱- بستن پرده ها در شب برای جلوگیری از اتلاف انرژی و باز گذاشتن آنها در روز ( در صورت نورگیر بودن منزل ) جهت استفاده از انرژی خورشیدی

۲- سعی کنید از شومینه استفاده نکنید. در صورت عدم استفاده از شومینه پوشاندن درب شومینه بسیار کمک کننده است.

۳- سرویس و تمیزکاری فن کوئل ها و هواگیری رادیاتورها

۴- جلوی رادیاتورها را پشت مبل و پرده مخفی نکنید. اجازه دهید که هوای گرم داخل خانه تان پخش شود

۵- خروجی کانال های کولر را از داخل با پوششهای به حدکافی ضخیم بپوشانید.

۶- در آشپزی سعی کنید که ظروف بزرگ را روی شعله های بزرگ و ظروف کوچک را روی شعله های کوچک بگذارید.

۷- وقتی آب جوش می آید برای ادامه ی جوش آن می توان شعله را تا حد زیادی کم کرد. زیرا بالا بودن شعله کمکی به ادامه ی روند آشپزی یا پخت نمی کند.

۸- درز همه ی پنجره ها را با درز گیر بپوشانید.

نکته ی مهم :  البته توجه داشته باشید، در صورتی که از بخاری گازی استفاده می نمایید و یا پکیج شما از هوای داخل منزل استفاده می نماید باید حتماً قسمتی از درز ها را برای تأمین هوای تازه باز بگذارید.

۹- عادت کنید به جای استفاده از لباسهای تابستانی در منزل و بالا نگه داشتن دمای محیط، از لباسهای گرمتر استفاده نمائید و دما را بین ۱۸ تا ۲۲ درجه ی سانتی گراد (دامنه ی آسایشی حرارتی ) نگه دارید.

۱۰- در صورت پخت و پز و استفاده از اتو و دیگر لوازمی که به صورت عادی گرمازا هستند حرارت تولیدی از شوفاژ و بخاری را کاهش دهید، حرارت حرارت است، مستقل از منبع آن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.